Mopy profesjonalne- rodzaje i zastosowanie

Mopy profesjonalne- rodzaje i zastosowanie

Mopy to jedne z najpopularniejszych sprzętów używanych do czyszczenia podłóg. Obecne w biurach, sklepach i w naszych domach. Pozwalają na utrzymanie porządku, pomocne zarówno w codziennym sprzątaniu, jak i w wyjątkowych sytuacjach. Współczesny rynek daje nam szeroki wybór produktów. Przeznaczone do niewielkich powierzchni mopy gospodarcze, różnią się od profesjonalnych, pod względem nie tylko wizualnym, lecz także jakościowym. W zależności od modelu służą one do zmywania, zamiatania lub osuszania podłóg. Jaki rodzaj mopa wybrać i czym różnią się dostępne na rynku modele?

Mopy sznurkowe a płaskie

Profesjonalne mopy sznurkowe, dostępne w sklepie Linea, są doskonałym wyborem do domu, biura i sklepu. Idealnie sprawdzają się do zmywania posadzek oraz zbierania rozlanego płynu. Stosowane na zapleczach sklepów, w kuchni i w magazynach, gdzie ryzyko rozlania substancji jest największe. Polecane w mniejszych i średniej wielkości pomieszczeniach.
Mopy płaskie natomiast, skutecznie czyszczą średnie i duże powierzchnie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Płaska końcówka sprawia, że powierzchnia mopa przylega do podłoża jednakowo. Zapobiega to powstawaniu smug i plam, podłoga wysycha równocześnie. Mopy płaskie idealnie sprawdzają się zarówno na powierzchniach matowych, jak i wysoko-połyskowych. Cechuje je wyjątkowa mobilność. Ruchomość części umożliwia mycie powierzchni, niezależnie od kąta położenia.

Z bawełny mikrofibry czy akrylowy?

Wkład bawełniany jest delikatny dla podłogi i najlepiej nadaje się do zbierania wody. Łatwo jest go także wycisnąć. Warto stosować go na powierzchniach źle znoszących wilgoć.
Mopy z mikrofibry nadają się do czyszczenia powierzchni porowatych i nierównomiernych. Umożliwia to struktura użytych włókien i sposób ich cięcia. Mopy z mikrofibry stawiają większy opór i czyszczą dokładniej niż bawełniane mopy sznurkowe. Najlepiej sprawdzają się do mycia płytek ceramicznych i czyszczenia fug. Dzielą się one na gładkie i doczyszczające.
Mop z nakładką akrylową idealnie nadaje się do zamiatania dużych powierzchni. Minimalizuje unoszenie się kurzu, jest genialną alternatywą dla tradycyjnej miotły. Zbiera luźne śmieci, świetnie sprawdza się w magazynach, halach sportowych, galeriach handlowych, szpitalach i szkołach. Jest delikatny dla podłogi, nie niszczy jej i nie rysuje.

A może mop nożycowy?

Budowa mopa nożycowego pozwala w łatwy sposób regulować szerokość czyszczonej powierzchni. Mop nożycowy, w zależności od zastosowanej końcówki, umożliwia umycie, zamiecenie lub osuszenie każdego pomieszczenia. Idealnie nadaje się zarówno do dużych, jak i małych powierzchni. Dobrze sprawdza się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.


Sklep Linea posiada szeroki asortyment profesjonalnych mopów do czyszczenia i sprzątania podłóg. W asortymencie sklepu możemy odnaleźć ściągacze podłogowe, zestawy do profesjonalnego mycia szyb i okien oraz wszelkie potrzebne środki czystości. Firma współpracuje z markami takimi jak: Taski, Papernet, Diversey i Splast.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar sklep

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły