Zaawansowane technologie stosowane w produkcji drewna klejonego

Zaawansowane technologie stosowane w produkcji drewna klejonego

Płyta klejona produkowana jest z przeznaczeniem dla przemysłu stolarskiego. Producent  Richd. Anders do produkcji płyty klejonej wykorzystuje drewno w klasie oraz jakości zamówionej przez klienta - istnieje możliwość wybrania drewna litego lub drewna wczepianego. W procesie produkcji wykorzystuje się klej wodoodporny DIN EN 204 D4 lub inne kleje, które zostały zaproponowane przez klienta.

Większość produktów od Richd. Anders - producent drewna klejonego, może zostać wyprodukowana z drewna certyfikowane FSC® - oznacza to, że surowiec pochodzi z kontrolowanych źródeł i z lasów, które są objęte planową gospodarką. Produkcja drewna klejonego z drewna sosnowego rozpoczyna się od momentu dostania się surowca na zakład, ponieważ wtedy poddawany jest on szczegółowej kontroli, podczas której zostaje określona między innymi wilgotność drewna. Przed sklejeniem drewna każda warstwa poddana jest procesowi strugania, które ma na celu zapewnienie drewnu gładkiej i równej powierzchni, co będzie miało ogromne znaczenie w procesie klejenia.

Drewno pozbawione niepożądanych wad Richd. Anders otrzymuje poprzez połączenie krótkich elementów o różnej długości, poprzez wykonanie złącz miniwczepowych. Podczas produkcji drewna klejonego niezwykle ważnym czynnikiem oprócz wilgotności drewna jest temperatura oraz wilgotność hali produkcyjnej, w której odbywa się cały proces.
Zaawansowana technologia produkcji drewna klejonego polega na stałym kontrolowaniu czasu klejenia, ciśnienia, które wytwarza się na prasach oraz wilgotności temperatury powietrza.
Richd. Anders stawia na jakość zarówno w produkcji krajowej, jak i zagranicznej, co pozwala na pozyskiwanie nawet długoterminowych kontraktów. Na indywidualne zlecenie klienta może zostać wykonana klejonka o zróżnicowanej budowie oraz jakości. Zakład produkcyjny w Kańczudze posiada niezbędną infrastrukturę, a sama technologia produkcji oparta jest na najnowszej generacji obrabiarkach przeznaczonych do obróbki drewna oraz innych urządzeniach, dzięki którym zamówione elementy spełniają normy europejskie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar sklep

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda - Korekta nosa bezinwazyjnie

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły