Maszyny usprawniające pracę cukierni

Maszyny usprawniające pracę cukierni

Posiadanie piekarni lub cukierni to bardzo dobry biznes. Wielu ludzi zamiast po zwykłe słodycze w postaci batoników czy czekolady, coraz częściej sięga po różnego rodzaju wypieki. Ciastka, babeczki, pierniczki czy biszkopty są doskonałym dopełnieniem dla herbaty lub kawy i w takim połączeniu zdecydowanie najlepiej smakują. Kawiarnie bardzo często oprócz samych napojów oferują rozmaite słodkości, które zachęcają nie tylko wspaniałym smakiem, ale też estetycznym wyglądem. Aby takie ciasteczka w ogóle powstały potrzebne są specjalistyczne i nowoczesne maszyny piekarnicze. W które z nich warto zainwestować prowadząc cukiernię?

Bez względu na to, czy posiadasz duży zakład produkcyjny, czy szukasz niewielkiego urządzenia do kuchni w restauracji, powinieneś zdecydować się na urządzenie wyposażone w najlepsze podzespoły, stabilne, bezawaryjne i energooszczędne. Jedną z podstawowych maszyn cukierniczych z pewnością będzie urządzenie do formowania ciastek. Nowoczesne automaty proponowane prze producentów służą dozowaniu odpowiedniej ilości ciasta, nadziewaniu i dekorowaniu. Pozwalają prowadzić stałą produkcję dużej ilości słodyczy w krótkim czasie. Zaletą tego typu automatów jest ich wielofunkcyjność.
Te najnowocześniejsze sprzęty można również dodatkowo personalizować, dodając do ich wyposażenia funkcje przydatne w konkretnym zakładzie produkcyjnym.
Co istotne, na rynku dostępne są urządzenia, do obsługi których potrzebna jest zaledwie jedna lub dwie osoby, które nadzorują pracę maszyny i wykonują proste czynności w ich obrębie. Dzięki maszynom formującym można tworzyć m.in. ciasteczka piernikowe, biszkoptowe, kruche, nadziewane, dekorowane czy wielokolorowe. Jednym z takich urządzeń jest Duomax, oferowany przez markę Hasborg. Automat posiada komponenty i podzespoły najlepszych światowych producentów, ma wielojęzyczne menu i jest proste w obsłudze. Co więcej, Duomax posiada stałą łączność WiFi z serwisem, dzięki czemu fachowcy Hasborg nie muszą wyjeżdżać do klienta w celu naprawy bądź zmiany ustawień maszyny https://www.hasborg.pl/produkt/duomax-iii.html

Innym, równie ważnym elementem wyposażenia cukierni lub piekarni jet odpowiedni piec. W zależności od wielkości produkcji i rodzaju wyrobów, na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych pieców obrotowych i wsadowych. Te pierwsze charakteryzują się wyposażeniem o obrotowy wózek piekarniczy, umieszczony w specjalnej komorze. Gorące powietrze jest wprowadzane do komory dzięki specjalnej turbinie. W konstrukcji takiego pieca znajduje się wymiennik temperatury, którego zadaniem jest ogrzewanie powietrza.
Paliwem do wymiennika może być olej opałowy, propan, gaz ziemny czy też energia elektryczna. Piec obrotowy sprawdzi się w szczególności w przypadku małej lub średniej piekarni bądź cukierni, która prowadzi niewielką produkcję różnego rodzaju wypieków.

Na rynku dostępnych jest także wiele nowoczesnych pieców wsadowych. Tego typu maszyny dzielą się na te z trzonem ruchomym oraz te, z trzonem stałym (nieruchomym). Do obsługi tych drugich należy stosować łopaty z długim uchwytem bądź specjalne aparaty załadowcze. Piece piekarnicze dzielą się na 4 rodzaje:
- rurowe - piece posiadające rury z wodą destylowaną. Wytwarzana w nich para ogrzewa komorę wypiekową.
- termoolejowe - ciepło rozprowadzane jest dzięki olejowi. Ten piec to świetny rozwiązanie do dużej piekarni, w której produkowane są duże ilości jednego wyrobu, np. konkretnego rodzaju chleba.
- cyklotermiczne - turbiny równomiernie rozprowadzają ciepło w komorze.
- elektryczne - ogrzewanie następuje dzięki ceramicznym lub metalowym grzałkom. Piec elektryczny najlepiej sprawdzi się w cukierni.

Na rynku maszyn przeznaczonych do użytku cukierniczego i piekarniczego dostępnych jest wiele nowoczesnych urządzeń. Jednak aby zapewnić swojemu przedsiębiorstwu efektywną i wydajną pracę, musisz do jego wyposażenia wybrać odpowiednie maszyny. Polska marka Hasborg posiada w swojej ofercie najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwi stałą produkcję rozmaitych wypieków. Sprawdź, co proponuje ta firma i stwórz nowoczesną oraz profesjonalną wytwórnię wypieków.

Opinie (1)

Olga

2020-06-24 11:24:19

Adres IP:

*.*.*.55

Piernik, biszkopt czy beza - jeśli ktoś produkuje tego rodzaju ciastka na co dzień to urządzenia idealne dla niego, nawet do tych mniejszych zakładów producent ma w swojej ofercie serię mini. Ciekawy i zachęcający do głębszego zapoznania się z tematem artykuł.

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda - Korekta nosa bezinwazyjnie

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Projektowanie wnętrz Oscar-dekoracje Małgorzata Zięba

Matejki 12
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły