Drewno klejone - zastosowanie

Drewno klejone - zastosowanie

Drewno klejone jest materiałem, który cieszy się ogromną popularnością nie tylko w budownictwie, ale również w wykończeniu wnętrz. Ciekawostką jest fakt, że drewno klejone jest świetną alternatywą dla metalu, ponieważ ma zwiększoną wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci. Drewno klejone pozyskuje się z odpowiedniego surowca, zazwyczaj jest to drewno iglaste.

Producent drewna klejonego Richd. Anders do produkcji drewna klejonego wykorzystuje drewno sosnowe, jednakże na życzenie klienta wykonywane jest również drewno klejone eukaliptusowe, a także drewno klejone modrzewiowe. Po uzyskaniu drewna musi ono zostać odpowiednio osuszone, a następnie przygotowane do procesu klejenia pod naciskiem. Po sklejeniu gotowe elementy są przycinane do określonego kształtu, strugane, a także gięte - wszystko jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

Klejonka sosnowa idealnie nadaje się do budowy pomieszczeń, które wymagają odpowiedniej akustyki, np. sale kinowe czy sale koncertowe. Konstrukcje z drewna klejonego będą pochłaniać hałas i wszelkie wibracje. Warto wspomnieć, że drewno jest ognioodporne i ma dużą odporność chemiczną, doskonale wytrzymuje nawet w dość szkodliwym środowisku - często drewno klejone jest używane w budynkach przemysłu chemicznego, a także w obiektach rolniczych. Duża elastyczność drewna klejonego pozwala na przybranie mu różnorodnego kształtu. Drewno iglaste rozkłada się ok. 1000 lat, co oznacza, że jest ono bardzo trwałe na upływ czasu, a zarazem jest łatwe w obróbce - szybko można je przyciąć lub obrobić do wybranego kształtu. Konstrukcje wykonane z drewna klejonego charakteryzują się wysokiej jakości estetyką drewna - jego kolorystyka jest ciepła i przyjazna do codziennego użytkowania.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda - Korekta nosa bezinwazyjnie

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Projektowanie wnętrz Oscar-dekoracje Małgorzata Zięba

Matejki 12
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły