Piec tunelowy - wszechstronne urządzenie do piekarni i cukierni

Piec tunelowy - wszechstronne urządzenie do piekarni i cukierni

W branży piekarniczej i cukierniczej obserwujemy dynamiczny rozwój, gdzie pieczywo, ciasteczka i drożdżówki cieszą się dużą popularnością. W celu prowadzenia efektywnej produkcji wyrobów piekarniczych oraz słodkości, niezbędne jest wyposażenie piekarni i cukierni w odpowiednie maszyny. Wśród nich kluczowym elementem są automaty do formowania oraz piece.

Producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które są energooszczędne, ekologiczne i zdolne do nieprzerwanej pracy. Jednym z takich urządzeń jest piec tunelowy, zwany także przelotowym, przepływowym lub taśmowym. Jakie cechy charakteryzują ten typ pieca i czy sprawdzi się on w każdej piekarni?

Sprawdzone rozwiązanie dla piekarni i cukierni

Piec tunelowy jest idealnym rozwiązaniem do wypieku pieczywa i wyrobów cukierniczych. Posiada wystarczającą powierzchnię wypiekową, co umożliwia produkcję na dużą skalę. Istotne jest, że piec ten powinien być wyposażony w ruchomą powierzchnię do wypieku, co zwiększa wydajność pracy urządzenia. Dodatkowo, piec tunelowy stosuje rozwiązania zapewniające równomierne pieczenie. Szczegółowy opis można znaleźć na stronie producenta.

Piece tunelowe wyposażone są w nowoczesne taśmy transportujące produkty, co ułatwia proces produkcji. Są dostępne w różnych rozmiarach i oferują różne maksymalne temperatury pieczenia, w zależności od marki. Co więcej, piec można dostosować do ogrzewania prądem elektrycznym, olejem opałowym lub gazem ziemnym. Przy wyborze pieca do cukierni lub piekarni warto zwrócić uwagę na dane techniczne maszyny, jej wyposażenie, wykonanie oraz funkcje dodatkowe.

Cechy pieca tunelowego

Cechy wysokiej jakości pieca tunelowego obejmują uniwersalność, co pozwala na produkcję różnorodnych wyrobów w dużej ilości. Stabilna konstrukcja jest kluczowa dla wytrzymałości pieca podczas pracy w wysokich temperaturach, zapewniając bezpieczeństwo pracowników. Dodatkowym atutem jest prosty w obsłudze panel sterowania oraz oprogramowanie, co umożliwia ciągłą i energooszczędną pracę. Krótszy czas nagrzewania pieca pozwala na redukcję zużycia energii.

Zakup pieca tunelowego to znakomita inwestycja, pozwalająca prowadzić dużą produkcję różnych wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Niskie koszty utrzymania, niezawodność i łatwy dostęp do serwisu przyczyniają się do oszczędności i zwiększenia konkurencyjności na rynku. Dlatego warto starannie wybrać odpowiedni piec, biorąc pod uwagę potrzeby i wymagania przedsiębiorstwa oraz perspektywy długoterminowego stosowania urządzenia.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda - Korekta nosa bezinwazyjnie

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Projektowanie wnętrz Oscar-dekoracje Małgorzata Zięba

Matejki 12
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły