Jak znaleźć dobry punkt serwisowy?

Jak znaleźć dobry punkt serwisowy?

Konsumenci elektronarzędzi dostępnych na rynku decydując się na konkretną markę, nie tylko zwracają uwagę na cenę produktu i oferowane przez niego parametry, ale również na warunki gwarancji urządzenia i na obsługę posprzedażową. W większości przypadków dostawcy elektronarzędzi oferują klientom bezpłatne przeglądy urządzeń w trakcie ich użytkowania, dzięki czemu przedłuża się ich żywotność, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń. Takie działania są szczególnie istotne w przypadku, gdy elektronarzędzia są wykorzystywane w pracy zawodowej, a nie wyłącznie do amatorskiego użytku. W takich sytuacjach każda awaria elektronarzędzia mogłaby doprowadzić do wydłużenia terminu zakończenia remontu czy oddania robót na budowie. Co zrobić jeżeli producent nie oferuje serwisu elektronarzędzi?

Jak działa gwarancja na elektronarzędzia?
Decydując się na elektronarzędzia, należy zwrócić uwagę na oferowaną przez producenta gwarancję — to właśnie w tym miejscu zawarte są obowiązku serwisu w ramach obsługi posprzedażowej w czasie trwania gwarancji. Z reguły czas trwania gwarancji wynosi od 12 do 24 miesięcy i jest to termin, w którym producent jest zobligowany do dokonania naprawy urządzenia, jeżeli przyczyna jego usterki nie jest zależna od niewłaściwego sposobu użytkowania elektronarzędzi podczas pracy. Warto pamiętać, że na gwarancji może być również wyszczególnione, że zakres obowiązków serwisu dotyczy wyłącznie naprawy jedynie poszczególnych części i podzespołów. Niestety w wielu przypadkach gwarancja może nie zostać uznana, co wynika z tego, że właściciele korzystają ze sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Co zrobić w takich przypadkach?

Serwis pogwarancyjny — jak go wybrać?
Dogodnym rozwiązaniem dla użytkownika elektronarzędzi może okazać się serwis elektronarzędzi, który zazwyczaj połączony jest razem ze sklepem z częściami zamiennymi do elektronarzędzi. Wystarczy wysłać zdjęcie i opisać stan sprzętu lub odwieźć go osobiście do serwisu, gdzie wykwalifikowani serwisanci określą usterkę i wycenią koszty naprawy. Jeżeli zdecydujesz się na serwisowanie elektronarzędzi, masz gwarancję, że serwisowanie zostanie przeprowadzone na najwyższym możliwym poziomie z wykorzystaniem oryginalnych części.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar.pl - Wyjątkowe meble kuchenne

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły