Jak drukować na kopertach?

Jak drukować na kopertach?

Pomimo nieustannego rozwoju technologii i przesyłania wiadomości za pomocą poczty elektronicznej, wciąż korzystamy z tradycyjnych forma nadawania informacji, a więc wysyłania listów na poczcie. Najczęściej koperty uzupełniamy ręcznie, jednakże musimy się postarać, aby podane przez nas dane były zapisane wyraźnie i przejrzyście — tylko tak będziemy mieć pewność, że wysyłany dokument trafi do właściwego odbiorcy. Sprawa może się skomplikować, gdy będziemy musieli wysłać kilkadziesiąt listów dziennie i przeznaczymy mnóstwo czasu na wypełnianie danych na kopertach. Czy istnieje łatwiejsze rozwiązanie?

Drukowanie na kopertach, czy się opłaca?
Opcja wydrukowania danych odbiorcy listu na kopercie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają dość nieczytelny charakter pisma, lub jak już wspomnieliśmy, muszą wysłać kilka lub kilkadziesiąt wiadomości. Oczywiście nadruk na kopertach można wykonać z pomocą profesjonalnych firm, które zajmują się tego typu usługami — jednakże może to być usługa dość droga i całkowicie nieopłacalna, dlatego warto rozważyć drukowanie na kopertach podczas korzystania z własnej drukarki Rzeszów. Jest to szybko sposób na czytelne wypełnienie danych na kopercie, który nie powinien przysporzyć żadnych problemów nawet osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z urządzeniami drukującymi.

Jak wygląda drukowanie na kopertach?
W zależności od tego, na jakim urządzeniu drukującym będziemy wykonywać wspomnianą operację, kopertę będziemy musieli umieścić w różnych miejscach. W niektórych urządzeniach podajnik na papier znajduje się z przodu, natomiast na innych drukarkach podajnik dostępny jest z tyłu urządzenia. W przypadku, gdy podajnik jest z tyłu urządzenia, koperta musi zostać umieszczona w taki sposób, aby jej przód był kierowany do góry, a klapka jej zamykająca w lewą stronę, natomiast gdy podajnik znajduje się z przodu drukarki, należy zadbać o to, aby koperta była położona odwrotnie niż wcześniej. Kolejnym etapem drukowania na kopertach jest ustawienie specjalnej opcji "koperty", dzięki czemu będzie można w odpowiednich miejscach podać adres nadawcy i adres odbiorcy. Przed wydrukowaniem koperty, warto sprawdzić jej podgląd i zobaczyć czy spełnia ona nasze oczekiwania. Jeżeli wszystko jest poprawie wykonane, należy kliknąć polecenie "drukuj" i otrzymamy perfekcyjnie wydrukowaną kopertę.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar sklep

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły