Smart Pylony

Smart Pylony

Coraz częściej tradycyjne słupki z rozkładami jazdy na przystankach komunikacji miejskiej oraz komunikacji publicznej zastępowane są przez nowoczesne, wysoce estetyczne pylony informacyjne. Współcześnie nazwą pylon określa się nośniki reklamy zewnętrznej w postaci pionowego, wolnostojącego słupa o dużej wysokości i proporcjonalnej do niego jakości.

Zasilany energią słoneczną Smart Pylon firmy ML System nie tylko pomaga zorientować się w godzinach odjazdu autobusów i tramwajów, może być również wyposażony w router Wi-Fi, monitoring oraz gniazdo do ładowania laptopów, tabletów czy smartfonów. Nie wymaga przy tym dostępu do sieci energetycznej, gdyż pylon może działać na zasadzie autonomicznej instalacji, w której moduły fotowoltaiczne zasilają akumulator. Praca urządzenia nadzorowana jest automatycznie, dzięki czemu wyprodukowana energia fotowoltaiczna jest należycie wykorzystywana.

Gablota informacyjna jest oświetlona w momentach słabej widoczności oraz po zapadnięciu zmroku. Dodatkowo istnieje możliwość uruchomienia oświetlenia z zastosowaniem najnowszej generacji czujników ruchu. Zamiast tradycyjnych, papierowych rozkładów jazdy istnieje możliwość zainstalowania wyświetlacza zmiennej treści ze sterowaniem bezprzewodowym, centralnym lub lokalnym. Dzięki temu pasażerowie będą otrzymywać najbardziej aktualne informacje dotyczące danej linii autobusowej lub tramwajowej. Smart pylony to urządzenia, które idą z duchem idei Smart City. Wyróżniają się przede wszystkim nowoczesnym designem oraz stabilną konstrukcją odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mogą być wyposażone między innymi w funkcję samoodśnieżania, dzięki czemu ich konserwacja będzie łatwa i szyba nawet zimą.

Przystanki autobusowe są jednym z ważniejszych elementów infrastruktury systemu, jakim jest transport zbiorowy. Jest to miejsce, w którym można zastosować fotowoltaikę w formie zadaszeń, jak również ścian zewnętrznych — produkowana energia elektryczna ze słońca będzie wykorzystywała istniejącą powierzchnię, której głównym zadaniem jest ochrona pasażerów przed silnymi podmuchami wiatru, deszczem oraz śniegiem. Energia, która zostanie wytworzona przez panele fotowoltaiczne, może służyć do oświetlenia LED, stacji ładowania telefonów komórkowych czy ustawienia sieci Wi-Fi.

Zastosowanie zaawansowanej technologii z pewnością posłuży do poprawy funkcjonowania miasta jak życia jego mieszkańców. Zasilane energią fotowoltaiczną wiaty przystankowe oraz pylony będą służyć pasażerom komunikacji publicznej za cenne źródło informacji o przyjazdach i odjazdach autobusów, oraz tramwajów, ponadto jest to skuteczna osłona przez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Prezentowany obiekt małej architektury posiada oświetloną gablotę, w której znajduje się rozkład jazdy, monitoring, Wi-Fi oraz port do ładowania smartfonów i tabletów.

Smart pylony zastępują obecne słupki przystankowe, które podlegają znacznym deformacjom — są zardzewiałe, a umieszczone na nich rozkłady jazdy stają się nieczytelne. Na rozwiązanie oferowane przez ML System zgodził się Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który postanowił wymienić stare słupki na nowocześnie podświetlane, zasilane fotowoltaiką pylony. Tylna część pylonów będzie wyposażona w mapę oraz schemat danej linii autobusowej, co pozwoli pasażerom lepiej skorzystać z informacji zawartych w rozkładzie jazdy.

Opinie (1)

Robert

2019-03-28 11:32:54

Adres IP:

*.*.*.178

Panele fotowoltaiczne staja się coraz bardziej popularne. Przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, w związku z czym z biegiem lat możemy zauważyć znaczną poprawę pieniężną. Takie panele fotowoltaiczne może nam zaoferować firma ML System zajmująca się produkcją oraz profesjonalnym montażem paneli słonecznych. Wszystkie panele fotowoltaiczne ML System sprawdzane są poprzez wykonywanie szczegółowych testów zgodności z najwyższymi wymogami jakościowymi. Jestem bardzo zadowolony z usługi firmy ML System, polecam

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar sklep

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems - Zabieg karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły