Kantówka okienna i drzwiowa, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kantówka okienna i drzwiowa, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kantówka jest jednym z bardziej popularnych materiałów, który jest dedykowany producentom stolarki otworowej, zajmujących się wyrobem okien oraz drzwi. Kantówki są wyrobami uniwersalnymi, które teoretycznie można wykonać niemal z każdego typu drewna, ponieważ standardowo przyjmują one formę czterokątnych listew.

Na rynku funkcjonują zarówno kantówki z drewna rodzimego, tj. popularnego świerka lub sosny, jak i z gatunków egzotycznych, m.in. modrzewia syberyjskiego czy mahoni afrykańskich. Producent kantówki Richd. Anders, którego zakład produkcyjny w Kańczudze specjalizuje się w produkcji półfabrykatów, wykorzystuje fachową wiedzę o drewnie oraz jego obróbce przy produkcji kantówki. Wszelkie surowce pozyskiwane są z certyfikowanych lasów oraz innych odpowiedzialnych źródeł. Firma posiada certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) o numerze licencji FSC® C112419, co gwarantuje klientom wysoką jakość oraz innowacyjność oferowanych rozwiązań.

Kantówka okienna oraz drzwiowa najczęściej produkowana jest z drewna sosnowego, jednakże na indywidualne życzenie klientów możliwe jest wykonanie kantówki eukaliptusowej czy modrzewiowej. Do produkcji wspomnianych wyrobów wykorzystywane jest drewno o wilgotności 12% ±2%. Richd. Anders wykonuje kantówkę według szczegółowych wytycznych klienta, dlatego oferuje kantówki o wymiarach standardowych, jak również profile brytyjskie, francuskie, skandynawskie czy włoskie. Innowacyjnym rozwiązaniem są kantówki o profilu L i T, które pozwalają zaoszczędzić surowiec i zminimalizować ryzyko odkrycia wad drewna podczas produkcji okna — wszelkie wady mogą zostać wyeliminowane na etapie klejenia kantówki. Dzięki zastosowaniu wspomnianych profili do wyrobów drewnianych wprowadzana jest ekologiczna innowacyjność pozwalająca na maksymalne zużycie zakupionego surowca.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna Rzeszów

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Richd.Anders Polska - Producent kantówki okiennej

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Szyndak Monika Notariusz

Lisa-Kuli 18/13
35-025 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Resmar sklep

Nienadówka 164
36-052 Nienadówka

Średnia Ocena

5/5
Catering Jarosław

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda - Korekta nosa bezinwazyjnie

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły